EEC одобрение citycoco електричен скутер Rooder градот Coco r804r од Харли Ел скутер компанија Rooder

Краток опис:

Rooder порака нов модел Citycoco електричен скутер, исто така познат како Ел Харли скутер. Тоа е нов дизајн врз основа на citycoco r804 првата генерација, тоа ќе дојде со двојно седиште, 1500watt посилен мотор и отстранлив батерија, и 20ah 12Ah батерија не е задолжително. Го помине ЕЕЗ стандард 168/2013 категорија Le1B. Секој скутер има VIN и COC хартија за регистар за улица правни употреба во Европа.

HARLEY електричен скутер CITYCOCO ROODER СО ОДОБРУВАЊЕ COC ЕЕЗ VIN VMI КОДЕКС R36 168/2013 LE1B

Rooder ISO9001,
Патент на Rooder Харли електричен скутер со две отстранлив литиум батерија,
Rooder citycoco електричен скутер CE ЕМС MD LVD ROHS сертификација,
Rooder големите тркала производител на електричен скутер


 • Бренд: OEM / ODM / ROODER
 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен / Хонгконг
 • Начин на плаќање: T / T /, L / C, Paypal, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  EEC одобрение citycoco електричен скутер Rooder градот Cocor804r од Харли Ел скутер компанија Rooder технологија ограничена

   

   

  Citycoco хомолог на рута на Rooder Caigiees T-Cruiser Харли електричен скутер Homologuée на рута (2) Citycoco хомолог на рута на Rooder Caigiees T-Cruiser Харли електричен скутер Homologuée на рута на (5) Citycoco хомолог на рута на Rooder Caigiees T-Cruiser Харли електричен скутер Homologuée на рута (3) Citycoco хомолог на рута на Rooder Caigiees T-Cruiser Харли електричен скутер Homologuée на рута (4) Citycoco хомолог на рута на Rooder Caigiees T-Cruiser Харли електричен скутер Homologuée на рута на (1)

  Модел: ЕЕЗ
  Големина на гумите: 18 × 9.5inch
  режим сопирачка: Диск кочница
  Максимална искачувањето: 18 степен
  Максимален вртежен момент: 95N / M
  Максимална километража: 35-120KM
  Максимална брзина: 45km / h
  Максимално оптоварување: 200kg
  отстранлив батерија: 60V12AH / 20AH литиум батерија
  на полнење: 6-10hours
  на моторот: 1500W
  Предна суспензија шок: Да
  Задна суспензија шок: Да
  рог: да.
  Задни светла за вртење: Да
  Стоп светло: Да
  екран LED екран: Да
  двојно седиште: Да
  NW: 65 килограми GW: 70kg

  EEC одобрение citycoco електричен скутер Rooder градот Coco r804r од Харли Ел скутер компанија Rooder технологија ограничено (1) EEC одобрение citycoco електричен скутер Rooder градот Coco r804r од Харли Ел скутер компанија Rooder технологија ограничено (2) EEC одобрение citycoco електричен скутер Rooder градот Coco r804r од Харли Ел скутер компанија Rooder технологија ограничено (3) EEC одобрение citycoco електричен скутер Rooder градот Coco r804r од Харли Ел скутер компанија Rooder технологија ограничено (4) EEC одобрение citycoco електричен скутер Rooder градот Coco r804r од Харли Ел скутер компанија Rooder технологија ограничено (5) EEC одобрение citycoco електричен скутер Rooder градот Coco r804r од Харли Ел скутер компанија Rooder технологија ограничено (6)citycoco EEC одобрување (1) citycoco EEC одобрение (2) citycoco EEC одобрение (3) citycoco EEC одобрение (4)Харли скутер ЕЕЗ Rooder одобрување група технологија HK shansu ограничено (1) Харли скутер ЕЕЗ Rooder одобрување група технологија HK shansu ограничено (2) Харли скутер ЕЕЗ Rooder одобрување група технологија HK shansu ограничено (3) Харли скутер ЕЕЗ Rooder одобрување група технологија HK shansu ограничено (4) Харли скутер ЕЕЗ Rooder одобрување група технологија HK shansu ограничено (5) Харли скутер ЕЕЗ Rooder одобрување група технологија HK shansu ограничено (6) Харли скутер ЕЕЗ Rooder одобрување група технологија HK shansu ограничено (7) Харли скутер ЕЕЗ Rooder одобрување група технологија HK shansu ограничено (8)

   

  EEC ОДОБРЕНИЕ CITYCOCO електричен скутер ОД ROODER GROUP

  EEC ОДОБРЕНИЕ CITYCOCO електричен скутер ОД ROODER GROUP

  EEC ОДОБРЕНИЕ CITYCOCO електричен скутер ОД ROODER група (1) EEC ОДОБРЕНИЕ CITYCOCO електричен скутер ОД ROODER група (2) EEC ОДОБРЕНИЕ CITYCOCO електричен скутер ОД ROODER група (3)

   

  Харли електрични socoter Rooder ISO 9001:

  Харли електрични socoter ISO 9001 Rooder

   

  Rooder Харли електричен скутерПАТЕНТ:

  Rooder Харли електричен скутер патент (1) Rooder Харли електричен скутер ПАТЕНТ (2) Rooder Харли електричен скутер ПАТЕНТ (3) Rooder Харли електричен скутер ПАТЕНТ (4)

   

  Rooder градот Coco електричен скутер CE ЕМС MD LVD ROHS сертификација:

  Rooder градот Coco електричен скутер CE ЕМС MD LVD ROHS сертификација (1) Rooder градот Coco електричен скутер CE ЕМС MD LVD ROHS сертификација (2) Rooder градот Coco електричен скутер CE ЕМС MD LVD ROHS сертификација (3) Rooder бренд на градот Coco (1) Rooder бренд на градот Coco (2)

  EEC одобрение citycoco електричен скутер Rooder градот Coco r804r од Харли Ел скутер компанија Rooder технологија ограничена

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме