16 инчен 250W 36V електричен велосипед со скриени батеријата во seatpost r809b достапни на eBay Амазон

Краток опис:

Паѓа за лесно - виткање велосипед користи воздушната одделение алуминиум рамка и лесно се вклопува во камиони и автомобили од сите големини. Моторизирани велосипед користи 36 V батерија и 250 вати мотор кој се наплатува во 3 hours.Ideal за минимален простор за складирање.

5 PAS Возење систем за Мултифункционален LCD дисплеј со 12 поени сензор и FOC контролер заедно комбинираат PAS system.You или да се вози во режим педали, или во режим на контрола на крстарење со режим за чиста велосипед надвор pedaling или ако ви треба некои exercises.The сензор може да детектира секоја намера токму

Полнење насекаде Овој компактен Е-велосипед батеријата е крие во седиштето пост. Можете да го добие за да го наплаќаат каде што сакате. Тоа е едноставен и лесен за да ја спроведе.

Регулирање на Електричен мотор: Ви овозможува за многу прилагодување на висината на седлото да одговараат на велосипедист и е опремен со стегач за брзо ослободување за да помогне во виткање велосипед брзо

Патент Рамка: Е-велосипед донесува 100 проценти рамка легура на алуминиум, пред вилушка е направен од високо-сила рамка и се одликува со врвен комфор апсорпција на удар


 • Бренд: OEM / ODM / ROODER
 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен / Хонгконг
 • Начин на плаќање: T / T /, L / C, Paypal, D / A, D / P
 • Цена: US $ 525,00
 • детали за производот

  Тагови производ

  Rooder 16 инчен 250W 36V електричен велосипед со скриени батеријата во seatpost достапни на eBay Амазон и roodergroup.com

  Модел: r809b
  големина на тркалата: 16inch
  рамка: алуминиумска рамка
  на мотор: 36V250W gearless моторни
  Батерија: 36V5.2A
  Време на полнење: 3-4hours
  Break: предните и задните пауза диск
  Предни и задни LED светла
  Екран: LCD дисплеј
  Макс полнење: 100 килограми
  Опсег: 50 километри
  Време на полнење: 3-4hours
  максимална брзина: 25 km / h
  пакет големина: 1320 * 650 * 260mm
  Нето тежина: 14kgs
  Бруто тежина: 18kgs

  Rooder 16 инчен 250W 36V електричен велосипед со скриени батеријата во seatpost (6) Rooder 16 инчен 250W 36V електричен велосипед со скриени батеријата во seatpost (1) Rooder 16 инчен 250W 36V електричен велосипед со скриени батеријата во seatpost (2) Rooder 16 инчен 250W 36V електричен велосипед со скриени батеријата во seatpost (4) Rooder 16 инчен 250W 36V електричен велосипед со скриени батеријата во seatpost (5) Rooder 16 инчен 250W 36V електричен велосипед со скриени батеријата во seatpost (7) Rooder 16 инчен 250W 36V електричен велосипед со скриени батеријата во seatpost (8) Rooder 16 инчен 250W 36V електричен велосипед со скриени батеријата во seatpost (3)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа